Siddha Photo

Yoga Symbol   ZKUŠENOST

Jóga mi dává zažít pocit reinkarnace minulého života.

A vždy cítím blízkost nejvyšší moci, která mi ukazuje cestu duchovním životem. Mám sedmileté praktické zkušenosti s výukou jógy pro zástupy lidí sužovaných běžnými nemocemi. Ukazuji lidem jak cestu praktikování jógy, tak používání léčebné ájurvédy v běžném životě. V Nepálu a v Indii praktikují jógu milióny lidí každé ráno, neboť soustavné cvičení jógy přináší již během devíti měsíců úplnou proměnu těla. Má praxe je taková, že se vždy pohroužím hluboko dovnitř sebe. Cítím, že jóga je poznáním sebe sama.

Mým posláním na poli jógy a ájurvédy je zlepšit zdraví lidem trpícím chorobami jak fyzickými, tak i psychickými. Dále pak šíření obecného povědomí o tradiční Patandžali józe v západní společnosti. Mé podání jógy je zaměřené na nemoci a na obnovení pozitivního myšlení.

CURRICULUM VITAE

Celé jméno Siddha Raj Joshi [sidha radž džoši]
Národnost nepálská
Narozeniny 23. května
Místo narození Payal-1 Achham, Nepál
Jazyky nepálština, angličtina, hindština, čeština (začátečník)
Profese Nezávislý instruktor jógy
Školení
Formální vzdělání Ukončené bakalářské
  Pedagogická fakulta
  Tribhuwan University
  Káthmándú, Nepál

PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI

2005
 • Od roku 2005 praktikuji jógu v Nepálu
2006
 • Zúčastnil jsem se kurzu Asistent učitele jógy
 • Zúčastnil jsem se tolika mnoha jóga táborů v následujících letech
2007
 • Pracoval jsem jako asistent učitele jógy
 • Učil jsem jógu v klasických hodinách
 • Od roku 2007 získávám více praktických zkušenostích lidmi sužovanými nemocemi jako migréna, vysoký krevní tlak a nemoci srdce, rakovina, artritida, žloutenka
 • Začal jsem vyučovat jógu před velkými zástupy lidí
2008
 • Vedl jsem kurzy pro asistenty učitele jógy a zástupce učitele
 • Pracoval tři roky jako zástupce ředitele oblastní pobočky Patanjali Yog Samiti (jedné ze 75 v Nepálu)
 • Dával jsem nespočet hodin jógy turistům v Káthmándú
 • Učil jsem jógu ve školách a na vysokých školách od r. 2008
2009
2010
 • Absolvoval jsem týdenní školení na nezávislého učitele jógy pod vedením Swami Ram Dev ji Maharaj
 • Měl jsem příležitost vyučovat jógu 15 dní v Thajsku
 • Měl jsem příležitost vyučovat jógu v České republice od r. 2010 do r. 2012
2011
 • Vyučoval jsem jógu v jóga studiu a v nemocnicích v ČR
 • Organizoval jsem víkendové semináře v ČR
 • Vyučoval jsem jógu české modelky
2012
 • Pracoval jsem jako úředník v Patanjali Yog Samiti
2013
 • Dostal jsem příležitost zúčastnit se druhé mezinárodní konference Yoga for health and social transformation v Patanjali Yog Peeth
 • Měl jsem příležitost zúčastnit se kurzu pod vedením Swami Ram Dev Ji Maharaj

DIPLOMY

Character Certificate   Diploma Tribhuvan   Dimploma Yogpeeth

PŮSOBIL JSEM V INSTITUCÍCH

MÝMI STUDENTY JSOU NAPŘÍKLAD

 • Žena s gynekologickými problémy cvičící jógu a práci s léčivou energií
 • Žena po rakovině prsu praktikující po chemoterapii jógu již pět let
 • Žena hledající smysl života cvičící denně jógu pro její spiritualitu
 • Muži trpícímu zánětem sedacího nervu (ischias) pomáhá jóga od bolesti
 • Žena s poruchou trávení (dyspepsie) a krčními bolestmi
 • Lékařka - neuroložka praktikující jógu pro lepší a energičtější životní styl
 • Žena vystavená stresu trpící bolestmi břicha
 • Muž trpící celkovou ztuhlostí a sníženou pohyblivostí
 • Žena z diplomatických služeb s artitidou a problémy s klouby
 • Žena snažící se s pomocí jógy o miminko
 • Paní učitelka cvičící jógu pro zlepšení slovního projevu
 

Yoga Symbol PATANDŽALI  JÓGA

Patanjali Photo

Jóga je ucelená v každém aspektu, neboť se dotýká každé stránky lidského života. Je ucelenou vědou, uceleným životním stylem a ucelenou cestou životem. Jóga je životní filosofie, sebekázeň a proto může být snadno i uceleným systémem léčby.

Patandžali jóga byla založena Maharašim Patandžalim před tisícovkami let. On je původním zakladatel aštanga jógy. Maharaši Patandžali se zaměřil zejména na osm fází aštanga jógy. Těmi jsou:

Maharaši Patandžali jde hluboko dovnitř, prociťuje tyto fáze, přibližuje člověka nevyšší moci a očišťuje duši. Je autorem jóga súter, které objasňují význam jógy a filosofii jógy.

Podle jógy dle upanišad se jóga dělí na čtyři formy:

Mezi těmito se Patandžali soustředí na hatha jógu, která je částí aštanga jógy. Patandžali jóga je starodávná jóga, která se soustředí na jógu a ájurvédy a je velice účinná k ovládání nemocí, pro koncentraci mysli a k nabytí vyšší úrovně zduchovnění. Zvyšuje harmonii, přináší nám pokojný a příjemný život. Je jógou proti nemocem kombinující pránájámu, ásany a meditace, čímž léčí tělo, mysl i duši. Chcete-li získat lepší lidský život, praktikujte tedy patandžali jógu. Nediskriminuje žádné náboženství ani kasty a lidé praktikující patandžali jógu vytváří zdravější společnost.

 
 

Yoga Symbol MÁ NABÍDKA

Siddha Offer

STUDENTŮM A PRAKTIKUJÍCÍM

SOUKROMÉ LEKCE

Soukromé lekce umožňují jít více do hloubky. Pokud se rozhodnete praktikovat jógu v klidném prostředí, můžete sami ovládnout svou nemoc a vyléčit své tělo.

Nabízím privátní lekce všem skupinám, každému, kdo má zdravotní problémy. Soukromé lekce pro mladou generaci, soukromé lekce pro starší generaci, lekce akupresury. Soukromé lekce jsou vhodné zejména pro lidi se zdravotními potížemi. Pracují s harmonií a s propojením mysli a duše. Při soukromých lekcích se zaměrujeme na správné časování, správnou metodu a jemné rozlišování.

Soukromé lekce se konají u vás doma. Mimořádně můžeme soukromé lekce pořádat i v našich prostorech. Soukromé lekce jsou rezervovány v časech vyhovujících zákazníkovi.

JÓGA OPEN-AIR

V létě a dokud to počasí dovolí můžete se mnou cvičit tak, jak se nejčastěji cvičí v Indii a v Nepálu. Při cvičení venku je více lidí vždy lepší a sdílení energie ještě intenzivnější než při studiových hodinách.

Rád Vás uvítám v parku na Letné, Praha 7 nejméně jednou týdně, zpravidla od 8:00. Den si prosím vyberte v sekci rozvrh a sledujte také aktuality na Facebooku.

STUDIOVÉ HODINY

Studiové hodiny jsou skupinové lekce tak, jak je asi znáte. Právě jimi se jóga stala ve společnosti tolik popuární a díky nim je tak významná pro všechny generace. Ve skupinových hodinách sdílíme naši energii, což je dobrá kombinace pro všechny zúčastněné.

Mým takřka domácím se stalo umělecké studio Pohled pracoviště v Letohradské ulici 16, Praha 7. Zde je k dispozici prakticky neomezená kapacita, pokud mi včas zašlete svou rezervaci.

Zvu Vás též do budhistického centra Lotus v Dlouhé ulici 2, Praha 1. Naše místnost zde má prostor pro pět, maximálně sedm osob. Prosím, rezervujte si hodinu.

Působím však i na Smíchově, na Jižním Městě či pod Vyšehradem. Všechny mé skupinové hodiny a jejich časy najdete v sekci rozvrh.

VÍKENDOVÉ SEMINÁŘE

Náplň semináře je vždy něco jiného, než co očekáváme. Semináře jsou podstatně delší než běžné hodiny a máme tak více času na diskuzi o životním stylu kombinujícím jógu s léčebnou ájurvédou a můžeme jít naplno do hloubky. Semináře budou pořádány o víkendu a budou naplněny posloupoností jóga ásan, dýcháním pránájáma, relaxačními jóga nidrami, akupresurní ájurvédskou masáží, zpíváním manter a kirtanů v přírodě při plné harmonii.

Napište mi prosím email nebo odešlete předběžnou rezervaci semináře a budu Vás o termínu konání seminárů informovat.

FIRMÁM, KORPORACÍM A INSTITUCÍM

JÓGA PRO FIRMY

Zaměstnanci mohou věnovat józe hodinu své pracovní přestávky. V úterý namísto obědové pauzy, ve středu před zahájením práce, či ve čtvrtek před odchodem domů.

Dostavím se do Vaší kanceláře a přinesu osvěžení skupině těch, které nabídka zaujme. Nejsou potřeba žádné speciální podmínky. Dva čtvereční metry na osobu a podložka. Středně velká zasedací místnost zcela dostačuje našim požadavkům.

Etymologický význam slova jóga je zapojení. To znamená, že když zapojíme lidi v libovolných oblastech, ať už pracují fyzicky nebo duševně, tak těmto lidem jóga přinese nejen osvěžení, ale oni pak fyzicky mohou déle pracovat. Jóga nepřináší pouze tělu zdraví, ale také zvyšuje koncentraci mysli. Firmy a korporace by se měly pokusit motivovat své zaměstnance k vyšším úrovním produktivity stejně jako by se měly pokusit ustanovit mezi nimi prostředí mírumilovné kooperace. Pro zvyšování ekonomické úrovně ve všech odvětvích je však v především důležité zdraví jejich zaměstnanců.

Praktikujeme-li jógu ráno, je celý náš den svěží a snadno se nám pracuje. Pokud cvičíme navečer, uvolníme se po celodenní únavě a připravíme si příjemný odpočinek na lůžku.

HOSTOVANÉ HODINY

Cvičíte již léta svou variantu jógy? Vedete svou skupinu jogínů v rozumné vzdálenosti od Prahy? Dopřejte jim zpestření. Vyzkoušejte se mnou další pohled na jógu.

Velice rád nabízím tzv. hostované hodiny pro zavedená studia či pro praktikující skupiny, které už se cvičením jógy mají zkušenost a chtěly by vyzkoušet tradiční variantu, která jde možná hlouběji a na vyšší úroveň zduchovnění. Bez ohledu jakou variantu jógy právě praktikujete a z níž se těšíte, neváhejte vyzkoušet mou variantu zakořeněnou v tradiční józe založené mistrem Patandžalim, která je speciálně vhodná pro posílení zdraví ale i pro odkrývání nepoznaných schopnostní Vaší vlastní mysli.

Hostované hodiny se uskutečňují ve Vašem oblíbeném studiu, nebo tam, kde Vaše skupina obvykle cvičí. Hostované hodiny nabízím i mimo Prahu.

PŘEDNÁŠKY

Mohu Vám ihned nabídnout témata Jóga není tělocvik a Jóga léčí. První se snaží napravit poněkud zkreslenou představu západního světa o józe jako čistě praktické formě cvičení. Druhé téma je zaměřeno na léčebné účinky jógy, které často k jejímu praktikování lidi přivádí, neboť se o nich doslechli ze svého okolí.

Rád ale s Vámi prodiskutuji Vaše přání a připravím přednášku na míru Vašim potřebám. Přednášky se obvykle konají v seminárních místnostech. V případě potřeby jsme schopni pro přednášku prostory zajistit.

Povzbuďme lidi, aby s jógou začali a udělali ji svým lepším životním stylem. V přednáškách se zaměřujeme na vědecké aspekty jógy, ájurvédy a domácí léčení. Přednášky jsou vhodné pro zdravotnické obory, nemocnice, školy, vysokoškolské koleje, firmy a další instituce.

INOVATIVNÍM A EXPERIMENTUJÍCÍM

NABÍDKA SPOLUPRÁCE

Máte-li jakýkoliv nápad, který odpovídá výše nastíněným idálům jógy, jak ji pojímám a jak je mým cílem ji zprostředkovat západnímu světu, neváhejte mne kontaktovat.

Můžete se obrátit přímo na mě a to v angličtině, nebo ještě lépe na mého obchodního zástupce a to jak v angličtině, tak v češtině.

 
 

Yoga Symbol REZERVACE

Patanjali Yoga Logo

Zadejte prosím Vaši rezrvaci, pokud jste našli zalíbení mezi nabízenými službami. V případě, že Váš záměr naše nabídka nenaplňuje, můžete nám poslat email či zavolat. Jsme vždy připraveni Vám pomoci.

Věnujte prosím pozor zvýrazněným rámečkům. Ostatní rámečky není vždy nutné vyplňovat.

REZERVAČNÍ FORMULÁŘ

Jméno studenta
/ kontaktní os.
   
Firma/Instituce
Produkt
Platba
Ulice č.p.
Pražký obvod
* Prosím vyberte Váš obvod jako potvrzení zapsané ulice
Zastávka MHD
* Můžete mi doporučit, jak nejlépe se k Vám dostanu
E-mail Tel.
* Každá rezervace je potvrzena telefonicky
Datum Čas
Poznámky

ŽIVÁ OBJEDNÁVKA

Ačkoliv je každá objednávka automaticky telefonicky potvrzována a upřesňována, klidně nám rovnou zavolejte, i pokud se chcete jen na něco zeptat:

+420 222 360 861
 
 

Yoga Symbol ROZVRH

 
 
Siddha Journal

Yoga Symbol TISKU

Siddha Patandžali jóga
Patandžali jóga
Mgr. Stanislava Marešová
Meduňka - Alternativní cesty ke zdraví
8/2014

Tělo jako naleštěný bavorák
Andrea Votrubová
Instink Journal 20/2010

Jogín mezi nástrahami velkoměsta
Tomáš Poláček
Magazín Dnes
19/2010

Jóga pro všechny
Eva Hlinovská
Esprit - stylový magazín Lidových novin
Oct. 2010

Yoga
Baba Sarkar Shrestha
Shangri-La
Jan. - Mar.2010